Galwanizernia

?

Ocynkownia galwaniczna została uruchomiona w połowie 2020 roku i świadczy usługi w zakresie nakładania dekoracyjnych i antykorozyjnych powłok cynkowych na konstrukcje stalowe metodą elektrolityczną. Instalacja cynkowania galwanicznego należy do najnowocześniejszych instalacji tego typu w Polsce. Składa się z dwóch linii – zawieszkowej do większych elementów i bębnowej do drobnych detali. Linia zawieszkowa pozwala na cynkowanie konstrukcji o wymiarach do 2,8 metra długości, 0,8 metra szerokości i 1,8 metra wysokości. Obie linie – zawieszkowa i bębnowa są w pełni zautomatyzowane. Autonomiczne transportery przenoszą detale pomiędzy kolejnym wannami procesowymi, a parametry kąpieli są na bieżąco monitorowane przez system komputerowy. Nad odpowiednim składem kąpieli technologicznych czuwają chemicy, mający do dyspozycji profesjonalne laboratorium analityczne. Zastosowane w ocynkowni urządzenia i technologie pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości powłok cynkowych oraz zapewniają wysoką wydajność procesu, która przekłada się na atrakcyjne ceny i krótkie terminy realizacji. Jedną z kluczowych zasad naszej działalności jest troska o środowisko naturalne. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysokowydajnego systemu oczyszczania, roztwory technologiczne pracują w układzie zamkniętym, a instalacja ocynkowni nie wytwarza ścieków przemysłowych.

Galwanizernia – dlaczego warto z niej skorzystać?

"

POSIADAMY NAJLEPSZE DOSTĘPNE URZĄDZENIA I TECHNOLOGIE

"

ZATRUDNIAMY NAJLEPSZYCH FACHOWCÓW

"

NIE WPŁYWA NEGATYWNIE NA ŚRODOWISKO NATURALNE

Cynkowanie galwaniczne

Cynkowanie galwaniczne pozwala na uzyskanie estetycznej i jednorodnej powłoki, na której ostateczną grubość (3 -25 mikrometrów), możemy wpływać poprzez regulacje parametrów procesu, takich jak przepływ prądu i czas. Dostarczone do cynkowania detale i konstrukcje stalowe, przed nałożeniem powłoki, są starannie odtłuszczane i oczyszczane z rdzy poprzez trawienie w kwasie. Następnie elementy umieszcza się w wannach z alkalicznym elektrolitem, gdzie w procesie elektrolizy nakładana jest warstwa cynku. Na następnych etapach procesu warstwa cynku zostaje poddana pasywacji białej, żółtej lub tytanowej – polepszającej przyczepność powłoki lakierniczej. W celu zwiększenia trwałości, powłoki na linii zawieszkowej mogą być dodatkowo uszczelniane.

Warunki przyjęcia konstrukcji do cynkowania galwanicznego

Jeżeli planujesz poddać swoją konktrukcję procesowi cynkowania galwanicznego, koniecznie sprawdź czy spełnia wymagane warunki.

galwanizernia
9

.

OGÓLNE WARUNKI HANDLOWE ZNAJDZIESZ TUTAJ

Jedno miejsce – wiele możliwości…

KONTAKT

Zakład Wyrobów Metalowych
STRUMET Sp. z o. o.
ul. Ks. Londzina 61
43-246 Strumień
POLSKA
NIP: 5480077719
REGON: 000139459

Ocynkownia galwaniczna
Sekretariat
+48 33 854 67 40
fax +48 33 854 67 41
e-mail: galwanizernia@strumet.pl