Pojemniki transportowe i magazynowe

?
Palety
na części samochodowe 
Wózki
transportowe
specjalistyczne
Kosze siatkowe
typu
gitterbox
Pojemniki
metalowe
oblachowane
Pojemniki z wkładami tekstylnymi
Palety do towarów długich

Różnorodność produkowanych pojemników nieograniczona możliwościami projektowymi pozwala nam dążyć do pozycji lidera w branży.

Pojemniki
na airbagi

Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET od ponad 25 lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji  metalowych pojemników wielokrotnego użytku do transportu i magazynowania. Pojemniki wykorzystuje się w różnych branżach przemysłu a także w handlu, dystrybucji, usługach i rolnictwie. Wymagania stawiane pojemnikom przez wszystkich tych użytkowników utrudnia zastosowanie uniwersalnych rozwiązań. Dlatego praktycznie wszystkie pojemniki jakie produkujemy są projektowane pod kątem indywidualnych wymagań konkretnego klienta. Cechami wspólnymi wszystkich pojemników metalowych jest ich wysoka trwałość, możliwość manipulacji wózkiem widłowym oraz możliwość ustawiania w stos – jeden na drugim. Przy wyborze optymalnego pojemnika klienci mogą skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia. Mamy do zaoferowania bogatą paletę sprawdzonych rozwiązań. Jesteśmy otwarci na każdego klienta. Współpracujemy z dużymi koncernami, rodzinnymi firmami produkcyjnymi i usługowymi, a także odbiorcami indywidualnymi.

Zalety pojemników transportowych

"

skuteczna ochrona transportowanych produktów

.

"

oszczędność środków przeznaczanych na nietrwałe metariały opakowaniowe

.

"

recykling wyeksploatowanych pojemników bez szkody dla środowiska

.

Proces produkcji pojemników transportowych

Proces produkcji rozpoczyna się od przycięcia materiału, realizowanego zarówno technikami tradycyjnymi takimi jak cięcie na piłach automatycznych i gilotynach, a także nowoczesną techniką laserową. Następnie następuje spawanie konstrukcji pojemników. Zależnie od wymagań klienta, pojemniki lub ich elementymożemy zabezpieczyć przed korozją poprzez lakierowanie proszkowe lub cynkowanie. Ostatnim etapem produkcji jest montaż finalny, gdzie montowane jest wyposażenie pojemników oraz nanoszone są opisy. 

Projektowanie

Posiadamy własne biuro konstrukcyjne. Oprócz niezbędnego sprzętu, zostało wyposażone w nowoczesne oprogramowanie – CATIA V5, Autodesk Inventor i NX Siemens. Największym atutem biura jest zespół kilkunastu gruntownie wykształconych inżynierów, dysponujących dużą wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Projektowanie

Prototypownia

Ważnym etapem każdego projektu jest tworzenie prototypu pojemnika. Zajmuje się tym doskonale wyposażony dział narzędziowni. Wysoko wykwalifikowani pracownicy budują prototypy produktów, które służą do weryfikacji i walidacji projektu, testów w warunkach użytkowania jak również badań certyfikacyjnych.

Projektowanie

Przygotowanie materiału

Podstawowym materiałem do produkcji pojemników są półwyroby stalowe – blachy, pręty płaskie i okrągłe, kątowniki, rury okrągłe i prostokątne itp. Podstawowe operacje cięcia, wykrawania, tłoczenia, gięcia, wiercenia i frezowania realizowane są na dziale przycinalni, wyposażonej w tradycyjne urządzenia takie jak piły, gilotyny do blach, prasy krawędziowe i mimośrodowe, wiertarki i frezarki. Detale o skomplikowanych kształtach i wymagające wysokiej dokładności i powtarzalności obróbki wykonywane są na dziale maszyn CNC.

Projektowanie

Obróbka CNC

Detale o skomplikowanych kształtach i wymagające wysokiej dokładności i powtarzalności obróbki wykonywane są na dziale maszyn CNC. Posiadamy cztery frezerskie centra obróbcze, frezarka bramowa, stanowisko do gięcia rur, cztery automaty tokarskie, siedem ploterów laserowych do cięcia blach w tym cztery w technologii fiber, trzy maszyny do laserowego cięcia rur i profili oraz dwa plazmowe plotery do cięcia blach.

Produkcja

Spawanie

Główną techniką łączenia jest spawanie, realizowane na spawalni tradycyjnej, przez pięćdziesięciu wykwalifikowanych spawaczy oraz na zrobotyzowanych stanowiskach spawalniczych. Prace spawalnicze nadzorowane są przez Głównego Spawalnika, a ich najwyższą jakość potwierdził Instytut Spawalnictwa i TÜV NORD.

spawanie-strumet

Zabezpieczenie powierzchni

Nasze produkty, w zależności od wymagań klientów, mogą być lakierowane, cynkowane ogniowo lub cynkowane galwanicznie. Dysponujemy obsługiwaną manualnie, gniazdową lakiernię do wyrobów wielkogabarytowych oraz nowoczesną, wysokowydajną zautomatyzowaną linię do lakierowania. Technika lakierowania proszkowego zapewnia trwałe, wysokiej jakości  powłoki. Jest również najbardziej ekologiczną spośród wszystkich technik lakierniczych. Najwyższą odporność antykorozyjną zapewnia konstrukcjom stalowym nakładana zanurzeniowo powłoka cynkowa. Nasza ocynkownia ogniowa należy do największych w regionie, maksymalne gabaryty konstrukcji, jaką możemy ocynkować to 10,2 metra długości, 1,4 metra szerokości i 2,7 metra wysokości. Cynkowanie galwaniczne zapewnia powłoki o wysokich walorach estetycznych, przeznaczone głównie do konstrukcji nienarażonych na warunki atmosferyczne. Powłoki wykonujemy w nowoczesnej zautomatyzowanej galwanizerni, w której cynkiem można pokrywać konstrukcje o wymiarach do 2,8 metra długości, 0,8 metra szerokości i 1,8 metra wysokości.

Produkcja

Elementy z tworzyw sztucznych

Częstym wyposażeniem pojemników, szczególnie dla motoryzacji, są elementy np. uchwyty z tworzyw sztucznych. Między innymi dlatego uruchomiliśmy dział zajmujący się wytwarzaniem części z tworzyw sztucznych techniką wtryskiwania oraz odlewaniem części z poliuretanu.

Projektowanie

Montaż

Ostatnim etapem produkcji jest montaż finalny pojemników. Prace prowadzone przez wszechstronnych pracowników polegają  na zamontowaniu i regulacji osprzętu pojemników takiego jak ruchome uchwyty i dociski, kolumny zapadkowe czy elementy z tworzyw sztucznych. Na tym etapie produkty wyposażane są w tabliczki, naklejki i opisy informacyjne oraz identyfikacyjne zgodnie ze specyfikacją klienta. Często montowane są również identyfikatory RFID, umożliwiające zdalny odczyt informacji.

Projektowanie

Kontrola Jakości

Nad całym procesem produkcji od przyjęcia materiału do zwolnienia gotowego produktu czuwa dział kontroli jakości. W dziale pracuje 23 gruntownie wykształconych kontrolerów, którzy oprócz podstawowych narzędzi pomiarowych mają również do dyspozycji laboratorium pomiarowe, wyposażone w ramiona pomiarowe i optyczny system pomiarowy.
Posiadamy certyfikację Zakładowej Kontroli Produkcji zgodnie ze standardem EN 1090 oraz certyfikat jakości prac spawalniczych wg normy EN ISO 3834.

Projektowanie

Jedno miejsce – wiele możliwości..

W swojej ofercie posiadamy nie tylko produkty. Świadczymy również usługi – może to właśnie tego szukasz?

KONTAKT

Zakład Wyrobów Metalowych
STRUMET Sp. z o. o.
ul. Ks. Londzina 61
43-246 Strumień
POLSKA
NIP: 5480077719
REGON: 000139459
BDO: 000012992
Rejestracja pod nr KRS 0000114586
w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej
Kapitał zakładowy: 842 500 zł
DUNS: 422195080