Ocynkownia ogniowa

?

Cynk jest naturalnym pierwiastkiem metalicznym. Jest obecny w środowisku naturalnym zarówno w powietrzu i glebie jak i zbiornikach wodnych. Cynk jest nieszkodliwy dla środowiska, a nawet niezbędny dla prawidłowego rozwoju organizmów żywych. Nadaje się do ponownego przetworzenia (recycling). Ze względu na własności cynku, jego warstwa na powierzchni stali skutecznie zabezpiecza ją przed korozją. Główną metodą  nakładania warstwy cynku –cynkowania, oprócz cynkowania galwanicznego jest cynkowanie ogniowe.

Metodę tą stosuje się głównie do dużych konstrukcji stalowych poddawanych działaniu czynników atmosferycznych. W zależności od grubości cynkowanych elementów uzyskiwana warstwa cynku ma grubość od 50 do ponad 100 mikrometrów. W trakcie eksploatacji ocynkowanej konstrukcji, niezabezpieczonej powłoką lakierniczą, warstwa cynku ulega zmniejszeniu. Średni ubytek warstwy cynku na eksploatowanej w warunkach nieagresywnych wynosi 1 – 2 µm/rok. Stąd średnia trwałość powłoki cynkowej to 30 lat i może sięgać nawet 100 lat. Proces cynkowania ogniowego nie jest procesem metalurgicznym, dlatego nie jest szkodliwy dla otoczenia.

Ocynkownia ogniowa – dlaczego warto z niej skorzystać?

"

BARDZO WYSOKA TRWAŁOŚĆ - ŚREDNIO 30 LAT

"

NEUTRALNY WPŁYW NA ŚRODOWISKO

"

DUŻO BARDZIEJ TRWAŁA NIŻ ALTERNATYWNA POWŁOKA LAKIERNICZA

Warunki przyjęcia konstrukcji do cynkowania ogniowego

Jeżeli planujesz poddać swoją konstrukcję  procesowi cynkowania ogniowego, koniecznie sprawdź czy spełnia wymagane warunki.

9

.

OGÓLNE WARUNKI HANDLOWE ZNAJDZIESZ TUTAJ

Jedno miejsce – wiele możliwości..

KONTAKT

Zakład Wyrobów Metalowych
STRUMET Sp. z o. o.
ul. Ks. Londzina 61
43-246 Strumień
POLSKA
NIP: 5480077719
REGON: 000139459

Ocynkownia ogniowa
Sekretariat
+48 33 854 67 40
+48 33 854 67 40

fax +48 33 854 67 41
e-mail: ocynkownia@strumet.pl